Kolumny do 6000 zł, co wybrać?

W dzisiejszym poradniku podejmiemy próbę pomocy w wyborze najlepszych kolumn podstawkowych w cenie nieprzekraczającej 6000 zł. Pomimo, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo propozycji zarówno od producentów europejskich, azjatyckich jak i amerykańskich, to ilość wyróżniających się modeli, nie jest już tak ogromna.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, odsłuchach oraz informacjach zwrotnych od klientów, poniżej prezentujemy pięć zestawów kolumnowych, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, szukając dobrych kolumn podstawkowych do Waszego mieszkania.

Zapraszamy do lektury!

____________________________________________________________

Dynaudio Emit 20

            Duńskie podejście do tematu, połączenie czystości, precyzji i dużej dynamiki. Emit to podstawowa seria Dynaudio, daleko im jednak do tanich, chińskich i byle jakich produktów. Minimalistyczna forma wygląda nowocześnie i bez narzucania wpasuje się do wielu wnętrz.

Kolumna składa się z 18cm głośnika średnio-niskotonowego wykonanego z polimeru z domieszką krzemianu magnezu oraz 28mm jedwabnej kopułki.

Bas reflex umieszczony został z tyłu nad terminalami głośnikowymi.

Jak grają kolumny EMit 20 ? Zaskakująco ładnie. Dużo dopracowanych szczegółów, otwartość i szybkość to ich główne cechy. Kolumny dobrze ustawione potrafią zapewnić też sporą ilość niskich tonów, które są energiczne i głębokie. Emit 20 to także dużo wysokich tonów, czystych i dokładnych, jednak dobrze słyszalnych a czasami nawet wybijających się na pierwszy plan. Kolumny starające się grać dużym dźwiękiem udające wręcz znacznie większe konstrukcje.

Dobre dla tych, którzy lubią mięsisty, głęboki bas.

Spraw szczegóły

 

Klipsch RP600M

            Klipsch to już standard, który chyba koniecznie trzeba poznać w tym przedziale cenowym. Jednocześnie są to najtańsze kolumny z dzisiejszego zestawienia bo można je mieć za niecałe 3000 zł. Co w nich takiego dobrego? Dynamika, otwartości nutka szaleństwa której tak bardzo brakuje wielu innym, niejednokrotnie znacznie droższym konstrukcjom.

Zacznijmy jednak od początku: 16,5 cm woofer Cerametallic. Wyjątkowo lekki sztywny, dzięki czemu wykorzystuje maksimum swoich możliwości zapewniając wysoką skuteczność.

Jedno calowa tytanowa, tubowa kopułka. Gra mocno wyraziście i nawet trochę ostro. Ale takie połączenie naprawdę ma sens. Z tyłu spory bass refleks i terminale głośnikowe.

Takie połączenie pomimo pewnych błędów i niedociągnięć w reprodukcji brzmienia, zapewnia niesamowitą energię i wyrazistość porównywalną nieco do koncertów na żywo. Jeżeli zatem lub klimat muzyki koncertowej lub ostrzejsze brzmienia, Klipsch’e mogą się okazać najlepszym wyborem.

RP600M, rzeczywiście grają konturowo, ale zapewniają niesamowicie realistyczne odczucia, wysoką skuteczność, dobrą dynamikę. Połączone z dobrym wzmacniaczem potrafią wywołać uśmiech czy gęsią skórkę.

Bardzo wysoka skuteczność, wystarczy nawet mały wzmacniacz aby je napędzić.

Sprawdź szczegóły

 

Polk Audio Reserve 200

            Ogromne zaskoczenie ostatnich miesięcy. Są to najnowsze kolumny z naszego zestawienia. Polk Audio grają dźwiękiem dużym, szerokim z mocnym basem, udają duże kolumny i rzeczywiście im to wychodzi. Patrząc też na cenę, niewiele przekraczającą 3000 zł za parę mogą się okazać fantastycznym rozwiązaniem.

Amerykańska firma Polk wcale nie wmawia nikomu audiofilskich ambicji. Jest to po prostu marka, która chce dawać ludziom przyjemność ze słuchania muzyki w przyzwoitej cenie. Rzeczywiście model Reserve 200 w pełni te potrzeby zaspokaja. Nie są to kolumny dla tych, którzy szukają detalu, rozbudowanej sceny czy szczegółowości. Tego niestety tu nie znajdziemy. Mamy tu do czynienia z konstrukcjami, które zagrają dynamicznie, w miarę czysto z tak poukładaną charakterystyką aby była ona przyjemna dla ucha. Dawała poczucie żywej muzyki, mocnego basu bez zmęczenia nawet długim odsłuchem. Kolumny dostępne niestety tylko w jednym, czarnym kolorze.

Sprawdź szczegóły

 

ATC SCM 7

            ATC SCM7 to kolumny o konstrukcji zamkniętej, zapewniają co prawda nieco mniej niskich tonów niż poprzednicy, odwdzięczają się jednak niesamowitą precyzją, dynamiką i liniowością brzmienia. SCM7  umożliwiają połączenie w trybie bi-ampingu. I to ma sens. ATC lubi dużo prądu, pomimo też, że bardzo przyzwoicie zagrają ze średniej jakości wzmacniaczami, to dopiero po podaniu mocy z potężnej końcówki mocy pokazują na co je stać. Szybkość, punktowość i precyzja to słowa najlepiej opisujące możliwości tych niepozornych konstrukcji.

Firma ATC to angielska manufaktura, w której produkowane są zarówno skrzynki, zwrotnice jak i przetworniki. Dlatego kolumna swoje waży, reprezentuje sobą klasyczny styl i bardzo naturalne podejście do brzmienia.

SCM7 zdecydowanie oddają najwięcej szczegółów z wszystkich zaprezentowanych dziś kolumn oraz najwierniej reprodukują nagrany plik. Potrafią w fantastyczny sposób zaprezentować dobrze zmiksowane nagrania jak i uwydatnić błędy realizacyjne. Nie mniej jednak wybierając SCM7 macie szansę na audiofilskie brzmienie w przyzwoitym budżecie.

Kolumny dostępne w kolorze białym, dwóch wariantach czerni oraz w wykończeniu wiśniowym.

Sprawdź szczegóły

 

Focal Aria 906

            W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również Focala. Aria to bardzo uznana seria tego Francuskiego producenta. Dzięki niskotonowemu głośnikowi Flax zrobionemu z lnianej plecionki brzmienie jest bardzo naturalne, miłe dla ucha i niesamowicie dynamiczne. Wysokotonowa odwrócona kopułka wykonana została z połączenia aluminium i magnezu. Zaowocowało to dobrą reprodukcją wysokich tonów, szczegółowością, bez jakiejkolwiek natarczywości. Focale jako jedyne kolumny z zestawienia posiadają bass reflex z przodu, dlatego pomimo, że nie jest to polecane, ale jeśli już musicie wstawić kolumny w jakąś szafkę, czy postawić przy samej ścianie, to takie rozwiązanie będzie do tego najlepsze. Nie są to kolumny bardzo wymagające, nawet średni wzmacniacz będzie w stanie wydobyć z nich brzmienie dokładne, czyste i dynamiczne. Oczywiście im więcej dobrej klasy prądu, tym lepiej.

Focale są też ciekawie wykończone, standardowo jest to połączenie czarnej góry z orzechem. Możecie jednak zamówić kolumny w wykończeniu na wysoki połysk lub w kolorystyce prime walnut.

Sprawdź szczegóły

 

 

Poznaj naszą ofertę kolumn!
 
Dzwońcie i piszcie do nas:

salon@planetadzwieku.com
Maciek 664 388 015
Aleks 728 990 638
Darek 604 130 880

Mamy dla Was specjalną ofertę cenową lub zakup w 30 korzystnych ratach 0%!