Nasze realizacje: Kino domowe 4K idealnie dopasowane do niedużego salonu.

Tym razem klient szukał dobrego kina domowego, nastawiając się w dużej mierze na oglądanie filmów z serwisów internetowych, oczekując dobrego efektu przestrzennego oraz przyzwoitej jakości przy odsłuchu muzyki grającej w tle lub podczas spotkań ze znajomymi.

Niestety projekt niedużego salonu nie pozwalał na rozstawienie klasycznych kolumn, stąd musieliśmy iść na pewne kompromisy. Pomimo tego, że jesteśmy fanami dobrego dźwięku to zdajemy sobie sprawę z ograniczeń, na jakie niejednokrotnie trafiają nasi klienci. 

Zamiast dużych podłogowych kolumn frontowych zostały zastosowane niewielkie konstrukcje ścienne Monitor Audio serii Radius. Taki sam głośnik użyty został jako centralny i umieszczony w szafce nad amplitunerem Denon. Subwoofer musiał zmieścić się w roku w niedużym, dedykowanym dla niego miejscu, stąd wybór padł na Rel T/5x. Z racji tego, że z tyłu mieścił się aneks kuchenny to nie było gdzie postawić kolumn efektowych. Te w minimalistycznej formie zagościły na suficie na dedykowanych uchwytach.

Kino domowe oparte na niedużych kolumnach, pięknie wkomponowanych w zabudowę.

Zdjęcia przedstawiają naszą instalację prosto z placu budowy, widać jednak na nich, że dobre i wcześniejsze planowanie wyboru sprzęt z połączeniem bardzo przemyślanej zabudowy mogą zapewnić wyjątkowy efekt wizualny.

Duży telewizor umieszczony został w specjalnie przygotowanej wnęce na uchylnym uchwycie co zdecydowanie ułatwia dostęp do okablowania oraz umożliwia wygodne ustawienie kąta nachylenia.

Kolumny frontowe również znalazły swoje miejsce we wcześniej przygotowanych wnękach. Wymagało to co prawda dokładnego wymierzenia i przemyślanego puszczenia kabli, nie mniej dało niesamowity efekt wizualny.Podobnie amplituner i głośnik centralny znalazły swoje miejsce na specjalnie przeznaczonych półkach, do których od tyłu zostały doprowadzone wszystkie niezbędne kable.

Ostatecznie kino nagłaśnia pomieszczenie o powierzchni ok 18m2. Zestaw zapewnia zarówno dużą dynamikę tak ważną w filmach jak i czystość dźwięku, którą gwarantują konstrukcję monitor audio. Dzięki automatycznej kalibracji oraz naszemu doświadczeniu i poprawkom, które wprowadziliśmy do ustawień amplitunera udało się uzyskać świetny efekt dźwięku przestrzennego, który jest tak ważny w kinie domowym.

Amplituner podłączony do internetu pozwala także na streaming muzyki bezpośrednio z radia internetowego czy serwisów muzycznych takich jak Spotyfi czy Tidal. Wygoda korzystania z aplikacji oraz szybki dostęp do wielu treści muzycznych to kolejny plus takiego zestawienia.

 

Komponenty użyte w kinie domowym:

Amplituner kina domowego Denon AVR S750H - siedmiokanałowy amplituner kina domowego z wbudowanymi portami HDMI zgodnymi z obrazem 4K i HDR. Wbudowany streamer pozwala na słuchanie muzyki z wielu dostępnych zasobów sieciowych. Łatwe w obsłudze rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie wygodę i bogatą funkcjonalność.

 

Kolumny frontowe oraz centralna Monitor Audio Radius 225 - nieduże kolumny o smukłej budowie przystosowane do powieszenia na ścianie lub postawienia na półkach. Łączą w sobie maksymalną dynamikę i czystość odtwarzania dźwięku. Dostępne w kilku wykończeniach kolorystycznych zarówno matowych jak i na wysoki połysk.

 

Kolumny efektowe Monitor Audio Radius 45 - minimalistyczne rozwiązanie do niedużych pomieszczeń idealne do powieszenia na ścianie lub suficie. Dzięki opcjonalnym uchwytom pozwalają na odpowiednie ustawienie kolumny i skierowanie dźwięku w dogodnym dla nas kierunku.Podobnie jak Radius 225 występują w kilku wariantach kolorystycznych.

Subwoofer Rel T5X - Jeden z najlepszych subwooferów na rynku w niedużej obudowie. Ceniony za dynamikę i bardzo dobre kontrolowanie dźwięku. Sprawdza się zarówno w niedużych zestawach kina domowego jak i dodatkowy komponent zestawów stereofonicznych.


Szukasz kina domowego i nie wiesz jak się za to zabrać? Zapraszamy na stronę www.planetdzwieku.com lub do naszego salonu przy ulicy Tarczyńskiej 22 w Warszawie. Zapraszamy.