Niezawodna jakość z Wielkiej Brytanii - Creek Audio

Historia brytyjskiej marki Creek Audio sięga 1970 roku, kiedy Michael Creek rozpoczął swoją przygodę z branżą audio, podejmując pracę w firmie swojego ojca - Windsor Recording Co. Ltd.

Z początku Michael pracował jako kontroler magazynu, później był odpowiedzialny za zakupy, następnie został menadżerem fabryki, a w końcu inżynierem produkcji. Firma produkowała budżetowe magnetofony szpulowe, gramofony, magnetofony i radia dostępne dla każdego.

Po 6 latach Michael zrezygnował z posady w firmie ojca i założył własną - M. R. Creek Ltd. Tworzył tam głównie nowe produkty, ale też handlował częściami elektronicznymi z innymi producentami sprzętu audio. W 1981 roku zaczął produkcję urządzeń według własnych projektów, obierając sobie za cel stworzenie sprzętu jak najlepszej jakości, ale w niewygórowanej cenie. Pierwszym produktem, dzięki któremu marka przebiła się na rynku, był wzmacniacz CAS4040 – ilość jego zamówień przerosła najśmielsze oczekiwania Michaela i zmusiła go do rozbudowy firmy.

Trudna droga do sukcesu

W drugiej połowie lat 80 firma nawiązała współpracę z marką Mordaunt-Short, owocem której były m.in. wzmacniacze 5050 oraz 6060, odtwarzacz kompaktowy CD60, czy przetwornik DAC 60.

Po kilku latach jednak Michael odszedł z korporacji i założył kolejną firmę, aby skupić się nad autorskimi projektami, które szybko zaczęły cieszyć się zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii, a także w USA. W 1993 roku Michaelowi udało się jednak odzyskać markę Creek i działać znów na własny rachunek. Marka do dzisiaj tworzy produkty cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy.

Obecnie marka posiada w swojej ofercie wzmacniacz Creek Voyage i20, odtwarzacz Creek Voyage CD i przedwzmacniacz gramofonowy Creek OBH-8 MK2.

Prostota obsługi w najwyższej jakości

Wzmacniacz zintegrowany Creek Voyage i20 łączy w sobie analogowy przedwzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem mocy, który jest zasilany przez stabilizowany zasilacz. Zbudowano go przy użyciu materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić prosty w użyciu, ale wysokiej klasy wzmacniacz stereo. I20 posiada bardzo intuicyjny interfejs użytkownika i można nim sterować za pomocą pilota, lub pokręteł na obudowie. Informacje wyświetlają się na kontrastowym wyświetlaczu OLED, zapewniając dużą czytelność w każdych warunkach.

Urządzenie posiada dziesięć wejść analogowych. I20 może zostać wyposażony w dedykowany moduł przedwzmacniacza gramofonowego Sequel mk4 Phono Pre-amp. Pozwala to na rozbudowanie możliwości I20 o obsługę wkładek gramofonowych typu MM i MC. Dodatkowo wyjście słuchawkowe zostało wsparte dedykowanym wzmacniaczem wysoko napięciowy będący w stanie poprawnie wysterować słuchawki od 8 do 300 Ohm.

Philipp Schneckenburger powiedział: Dzięki Voyage i20 Creek doskonale wszedł do klasy premium. Zintegrowany wzmacniacz oferuje przemyślane funkcje i nowoczesny design, które umiejętnie łączy się z wysokiej jakości technologią, aby stworzyć nowy poziom dźwięku. Creek Voyage i20 łączy w jednej obudowie wszystkie najlepsze rzeczy, których klient może oczekiwać od sprzętu audio.

Podróżuj muzycznie z Voyage CD

Voyage CD to świetna propozycja dla każdego – niezależnie, czy chcemy odtwarzać muzykę z sieci, komputera, czy płyt CD. Wyglądem świetnie pasuje do wzmacniacza Voyage i20, więc pozwoli stworzyć estetyczny zestaw, który zapewni świetnej jakości dźwięk. Jest łatwy w obsłudze i posiada duży wyświetlacz OLED pokazujący wszystkie funkcje i ustawienia. Aktualizacje oprogramowania systemowego można pobierać i instalować samodzielnie w ciągu kilku sekund, przez USB.

Dźwięk jest wyprowadzany przez profesjonalnej jakości gniazda XLR i RCA. Aby zapewnić jak najlepszą wydajność, Creek użył wysokiej jakości 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) AKM z technologią VELVET SOUND TM, ze względu na niski poziom zniekształceń i szeroki zakres dynamiki. Dzięki gniazdom cyfrowym takim jak: USB, toslink i coax możemy wykorzystać inne źródła sygnału z którym współpracować będzie Voyage CD. Wyniku takiego rozwiązania nie ma potrzeby kupowania dodatkowego przetwornika C/A i minimalizujemy ilość posiadanego sprzętu.

Przeczytaj recenzję urządzeń Creek Voyage i20 oraz Creek Voyage CD

Drzemie w nim niezwykła moc

Przedwzmacniacz gramofonowy OBH-8mk2 ma całkowicie nowy projekt układu stopnia wzmocnienia MM. Sygnał wzmacniany jest o 40 dB, czyli stukrotnie. Dyskretne obwody napięcia zostały podzielone na dodatnie i ujemne, aby poprawić brzmienie.

Aby zredukować zniekształcenia, Creek dopasował źródła prądu stałego do wyjścia stopnia wzmocnienia, wymuszając w ten sposób pracę w klasie A. Urządzenie wyposażono w  4 V, 0,5 A zasilacz OBH-Uni, który ma nadwyżkę mocy i może dostarczyć jej nawet czterokrotnie więcej, niż wymaga tego przedwzmacniacz!

Urządzenia Creek Audio znajdziesz w naszej ofercie.

Jesteś zainteresowany/a? Skontaktuj się z nami (664 388 015, 728 990 638), mamy dla Ciebie specjalną ofertę lub możliwość zakupu w 30 ratach %.