Niezwykły system zasilania - Ferrum Hypsos

Ferrum Hypsos nie jest zwykłym zasilaczem, to hybrydowy system zasilania liniowo - impulsowego, będący oddzielnym komponentem audio. Oferuje zalety obu technologii – niski poziom tętnień i szumu przy szybkiej odpowiedzi impulsowej i wysokiej skuteczności.

Hypsos powstał z myślą o coraz większym rynku urządzeń audio, które posiadają zewnętrzne zasilacze przeważnie niskiej jakości. Przetworniki cyfrowo – analogowe, odtwarzacze sieciowe, przedwzmacniacze gramofonowe, czy wzmacniacze słuchawkowe - to z myślą o nich powstał ten zasilacz. W teorii podłączyć można dowolne urządzenie do 80 wat, natężeniu maksymalnie 6 amperów i z napięciem w zakresie od 5 do 30 woltów.

Układ Sweet Spot Tuning - dokładna regulacja napięcia

Jedną z najciekawszych funkcji w Ferrum Hypsos jest możliwość mikroregulacji napięcia przez układ Sweet Spot Tuning. Pozwala on na dokładną regulację napięcia w zakresie od -5% do 5% względem domyślnej wartości, dzięki czemu urządzenie może pracować jeszcze lepiej. W ramach zapewnienia jak najlepszych osiągów, Hypsos został wyposażony specjalny kabel posiadający cztery żyły. Jedna para odpowiada  za zasilanie podłączonego urządzenia, a druga pełni rolę sondy, przy pomocy której zasilacz sprawdza wartość prądu po stronie urządzenia. Dzięki temu Hypsos jest w stanie zapewnić stały poziom napięcia w zależności od obciążenia generowanego przez zasilany sprzęt.

Łatwa konfiguracja urządzeń

Ferrum Hypsos obsługuje szeroki zakres urządzeń, które użytkownik może nim zasilać. W celu poprawnej konfiguracji zasilacza najlepiej skorzystać z gotowych ustawień zapisanych przez producenta w pamięci urządzenia lub wprowadzić własne. Ferrum na bieżąco dodaje nowe urządzenia do bazy danych z gotową konfiguracją, wystarczyć pobrać aktualizację z strony producenta, gdzie znajduje się również bieżąca lista kompatybilnych urządzeń.

Zasilacze zewnętrzne dodawane przez producentów są głównie tanimi konstrukcjami które mają za zadanie pozwolić na poprawną pracę podłączonej do nich elektroniki. Niestety, tanie układy zasilające nie zbliżają się do idealny warunków pracy dla podłączonych do nich urządzeń. Dzięki takiej konstrukcji, jak Ferrum Hypsos, użytkownik może mieć pewność, że posiadane przez niego urządzenie audio pracuję z najlepszym zasilaniem. Daje to słuchaczowi pewność, że jego przetwornik czy wzmacniacz słuchawkowy gra z pełni wykorzystanym potencjałem dźwiękowym.

 

Ferrum Hypsos znajdziesz w naszej ofercie - sprawdź!