Nowe kolumny od Wilson Audio - Sasha V

Marka Wilson Audio zaprezentowała właśnie nowy model kolumn podłogowych Sasha V, która czerpie swoje rozwiązania z wyższego modelu Alexia V, co ma zapewnić jeszcze lepszą jakość dźwięku w niższym segmencie.

Sasha V wywodzi się z głośnika WATT z 1985 roku i modułu niskotonowego Puppy, który pojawił się trzy lata później. Wilson Audio twierdzi, że był to najlepiej sprzedający się zestaw głośnikowy za ponad 10.000 dolarów. Nowszym krewnym Sashy V jest model Sasha DAW z 2018 roku, stworzony dla upamiętnienia założyciela firmy Davida Andrew Wilsona.

 

 

Ma on taką samą modułową konstrukcję jak jego poprzednicy, z oddzielnymi obudowami dla przetworników średnio- i niskotonowych. W górnej części obudowy umieszczono opracowany przez Wilson Audio przetwornik wysokotonowy Convergent Synergy Carbon oraz przetwornik średniotonowy AlNiCo (aluminium - nikiel - kobalt) QuadraMag, które wcześniej można było znaleźć w topowych modelach Chronosonic XVX, Alexx V i Alexia V. Dolna część obudowy posiada dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 20,3 cm oraz ścianki boczne o 25% grubsze niż w modelu Sasha DAW.

 

Wilson Audio Sasha v

źródło: wilsonaudio.com

Wszystkie obudowy zbudowane są z odpornych na wibracje kompozytów Wilson Audio X-material i S-material, z elementami wykonanymi z materiału V. Moduły można regulować samodzielnie, dostrajając brzmienie to adaptacji akustycznej pomieszczenia, pozwalając na wydobycie jeszcze lepszego dźwięku. Co, jak obiecuje Wilson Audio, pomoże zapewnić "wyjątkową szczegółowość dźwięku, zakres dynamiki, szybkość transjentów i ostrość sceny dźwiękowej".

 

źródło: wilsonaudio.com


Posiada również inne ulepszenia. Wykonane na zamówienie wielozłączowe końcówki mocy zapewniają czystszą ścieżkę sygnału, a wybór kabli głośnikowych z wtykami widełkowymi lub bananowymi zapewnia większą wszechstronność. Posiada nawet własną wbudowaną poziomicę z tyłu górnej płyty głośnika niskotonowego, pomagającą zapewnić jego wypoziomowanie po zainstalowaniu. Głośniki Wilson Audio Sasha V wkrótce będą dostępne do zamówienia w szeregu opcji kolorystycznych premium i niestandardowych.

 

źródło: wilsonaudio.com