Nowy wzmacniacz Chord BerTTi

Brytyjski producent audio Chord Electronics zaprezentował swój najnowszy stereofoniczny wzmacniacz mocy, BerTTi. Nie tylko zawiera on technologię pochodzącą z wyższej serii ULTIMA, ale także pokazuje, że nic nie powstrzymuje Chorda przed nazywaniem swoich produktów w wyjątkowy sposób.

Nowy BerTTi jest w pełni zbalansowaną stereofoniczną końcówką mocy i bezpośrednio zastąpi swojego poprzednika, dobrze znanego Chord TToby. Nowy model jest również mocniejszy, oferując 75 watów mocy wyjściowej na kanał przy 8 omach w porównaniu do 50 watów TToby.

Centralnym elementem tego nowego modelu jest integracja topologii na poziomie ULTIMA, obejmująca najnowszą topologię podwójnego sprzężenia zwrotnego z korekcją błędów firmy Chord. Według brytyjskiego producenta, technologia ta polega na monitorowaniu, a następnie natychmiastowym korygowaniu sygnałów przed stopniem wyjściowym w celu zwiększenia dokładności podczas odtwarzania i obiecuje wierniejszą reprodukcję dźwięku.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego TToby, nowy model jest wyposażony zarówno w zbalansowane XLR, jak i niezbalansowane wejścia analogowe RCA oraz jeden zestaw terminali głośnikowych. Zastosowano również dwa zmodyfikowane zasilacze i dodatkową pomocniczą szynę zasilającą na przednim końcu, zapewniającą zwiększone napięcie do napędzania specjalnie opracowanych tranzystorów MOSFET.

Kompaktowa aluminiowa obudowa pozostała taka sama, aczkolwiek z nowym panelem przednim i oferowana będzie do wyboru w kolorze Jett Black lub Argent Silver. Oczekuje się, że stereofoniczny wzmacniacz mocy Chord BerTTi pojawi się we wrześniu 2023 roku.