Sprawdź, które wzmacniacze do głośników domowych polecamy

Na dobrą jakość dźwięku mają wpływ nie tylko głośniki. Każdy koneser dobrej muzyki powinien wiedzieć, że wzmacniacz do głośników odgrywa równie ważną rolę. Sprawdź jakie modele polecamy. 

Sprawdź, które wzmacniacze do głośników domowych polecamy

Dobre, głębokie, czyste brzmienie to zasługa nie tylko samego odtwarzacza i głośników. Koneser najlepszych dźwięków powinien zainwestować w dobry wzmacniacz do głośników w zestawie audio. Który wybrać? 

Po co dobry wzmacniacz do głośników i jak skomponować go ze źródłem dźwięku?

Dobry wzmacniacz do głośników jest potrzebny, gdy sprzęt audio nie jest w stanie osiągnąć oczekiwanej mocy wyjściowej. Urządzenie działa na zasadzie zamiany energii sygnału elektroakustycznego w fale akustyczne. Z głośników odtwarza się brzmienie z preferowaną mocą. Jeśli przy ustawieniu maksymalnej głośności nie można osiągnąć zadowalającego poziomu, to potrzebne jest podłączenie odpowiedniego wzmacniacza audio.

Podstawowym aspektem jest właściwy dobór wzmacniacza do określonych głośników. Warto zwrócić uwagę na to, aby stosunek mocy wzmacniacza był dostosowany do powierzchni oraz wysokości pomieszczenia, a także skuteczności samych głośników. Należy dobierać wzmacniacz do głośników, kierując się specyfikacją kolumn, z którymi ma on współdziałać. Moc wyjściowa wzmacniacza (RMS) powinna być zgodna z mocą nominalną kolumny lub wyższa. Lepiej unikać sytuacji, gdy moc wzmacniacza jest niższa niż wymagana przez głośniki.

Modele wzmacniaczy do głośników godne polecenia 

Na zdywersyfikowanym rynku sprzętu audio wybór konkretnego wzmacniacza do głośników może nie być łatwy. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy kilka modeli, które zadowolą każdego miłośnika najlepszego brzmienia. Te polecamy!

  • Leema Acoustics Neutron + Graviton to świetny sprzęt audio w swojej kategorii w tym przedziale cenowym. Ten wzmacniacz mocy ma stereofoniczne wyjścia liniowe, potężny zasilacz toroidalny w klasie AB o mocy 150 W na kanał, który umożliwia wysterowanie większości głośników, oraz konstrukcję wysokoprądową wykorzystującą 6 tranzystorów O/P na kanał. Leema Acoustics Neutron + Graviton zaopatrzono w przetwornik cyfrowo-analogowy i trzynaście wejść. Model został skonstruowany z odpowiednich materiałów, co maksymalnie zwiększa doznania dźwiękowe i redukuje koszty produkcji. 
  • Model Rega Brio to jeden z najczęściej wybieranych modeli wzmacniaczy do głośników. Popularność zawdzięcza niskiej cenie przy zachowaniu dobrej jakości brzmienia. Wielu początkujących melomanów decyduje się właśnie na ten model. Na minimalistyczny design produktu składają się wąska i głęboka obudowa z aluminium, zaokrąglone krawędzie frontu i ograniczona liczba elementów. Wzmacniacz jest wyposażony wyłącznie w wejścia analogowe, przy domenie cyfrowej należy więc dodatkowo rozważyć zakup DAC (konwerter analogowo-cyfrowy). Dodatkowo ma też wejście dla gramofonu i może być dobrym przedwzmacniaczem. Zasilacz wyposażony jest w transformator toroidalny. Moc wyjściowa tego modelu to 50 W RMS przy 8 Ohm.
  • Creek 4040 A to współczesna wersja legendarnego wzmacniacza CAS4040. Ulepszona nie tylko pod względem designerskim, ale też technologicznym. To łatwy w obsłudze sprzęt wyposażony jedynie w dwa pokrętła. Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami audio, z powodzeniem można podłączyć do niego zarówno gramofon, jak i odtwarzacz CD czy streamer. Świetnie współgra z większością kolumn głośnikowych. Pomimo małych wymiarów pracuje w klasie A/B. a Jego moc wyjściowa to 55 W przy 8 Ohm i 110 W przy 4 Ohm
  • ATC SIA2-150 jest wzmacniaczem do głośników z wyższej półki cenowej o najwyższej klasie. Wybierany do wyposażenia studiów nagraniowych na całym świecie, świetnie współpracuje z kolumnami wielu marek. Wyposażony w cztery wejścia analogowe, liniowe i jedną parę wejść dla rejestratora. Wzmacniacz ATC idealnie oddaje basowe brzmienia. Dźwięk jest czysty, a wokale są dobrze nasycone również w dolnych rejestrach. Moc wyjściowa tego sprzętu audio to >150 W.

Wybór dobrego wzmacniacza audio jest podstawą wydajnej pracy głośników i maksymalnego wydobycia potencjału sprzętu audio. Omówione modele pochodzą z różnych półek cenowych, ale każdy z nich charakteryzuje się wysoką jakością pracy.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze sprzętu audio? Zadzwoń do nas, napisz lub dowiedź nasz salon! Chętnie pomożemy!