Technics zapowiada nowy wzmacniacz

Japoński producent sprzętu audio, Technics, zwiększa w tym roku swoją ofertę sprzętu high-end poprzez ogłoszenie zupełnie nowego wzmacniacza strumieniowego.

Nowy wzmacniacz SU-GX70, jak twierdzi Technics, będzie łączył "geny brzmieniowe uznanej kolekcji komponentów z bogactwem opcji połączeń". Nowy model jest przełomowy dla renomowanego producenta audio, ponieważ stanie się pierwszym produktem Technicsa wyposażonym w port HDMI ARC od czasu odrodzenia marki prawie dekadę temu.

Zaprojektowany w minimalistycznej estetyce w czarnych i srebrnych wykończeniach, SU-GX70 obiecuje dostarczyć niezawodnie "ostry, czysty i lśniący dźwięk", z najnowszym wzmacniaczem wykorzystującym doświadczenie Panasonic w obróbce sygnału wideo w połączeniu z własną technologią w pełni cyfrowego wzmocnienia Technics, która, jak ma nadzieję producent, zapewni doświadczenie dźwięku bez zniekształceń.

 

 

Obsługiwane są również różne platformy. SU-GX70 obsługuje platformę Chromecast i posiada integrację Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz i Amazon Music HD. Łączność Wi-fi, AirPlay 2 i Bluetooth zapewniają również bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami, a także dostęp do radia FM, DAB+ i internetowego. Jest nawet wsparcie dla strumieniowania dźwięku hi-res MQA.

Jeśli chodzi o fizyczne opcje łączności, SU-GX70 zawiera trzy wejścia cyfrowe i dwa wejścia liniowe, a także złącza USB-A i USB-B. Zintegrowano również wysokiej klasy, niskoszumowy stopień gramofonowy dla wkładek MM, który według obietnic Technicsa zapewni "wysublimowaną audiofilską wydajność z całym autentycznym ciepłem winylu".