Nowości od Naim - seria New Classic 200

Brytyjska firma Naim w tym roku zaprezentowała nowe modele, które stanowią odświeżenie i kontynuację niezwykle uznanej linii Naim 200. Seria 200 New Classic obejmuje trzy urządzenia – NAP 250, czyli wzmacniacz pracujący w klasie AB, przedwzmacniacz strumieniowym NSC 222 oraz wysokowydajny zasilacz NPX 300, który znacznie poprawia efektywność pozostałych elementów w torze audio.

NAP 250 to już szósta generacja od momentu powstania pierwszego modelu w 1975 roku. Kontynuując sukces swoich poprzedników, nowy wzmacniacz oferuje moc 100W na kanał, z pełną regulacją, szereg rozwiązań z wyższej serii Statement, a także zbalansowane łącza XLR do podłączenia źródła sygnału. Dodatkowo zastosowano nowy transformator współpracujący z nowo zaprojektowanymi regulatorami mocy.

 

 

NSC 222 jako przedwzmacniacz z funkcją odtwarzacza sieciowego oferuje jednak znacznie więcej niż można by się było spodziewać. Wejście gramofonowe obsługuje wkładki MM, moduł sieciowy natomiast posiada pełną kompatybilność – od serwisów streamingowych (Spotify, Tidal, Apple Music, Qobuz) po Airplay 2, Chromecast i Roon. Przepływowość 32-bit 384KHz zapewnia doskonałą jakość odtwarzanej muzyki – nawet na słuchawkach. Wewnątrz Naima NSC 222 znajduje się bowiem ten sam wzmacniacz słuchawkowy, co w nagradzanym Naim Uniti Headphone.

Ostatnie urządzenie, czyli zasilacz NPX 300 to opcja akcesoryjna, pozwalająca na znaczną poprawę efektywności całego układu, stabilniejsze i bardziej wydajne zasilenie urządzeń, a także redukcję szumu wynikającą z wewnętrznego zasilania np. wzmacniacza zintegrowanego. Co więcej, model ten można zastosować w podwójnej konfiguracji do oddzielnego zasilenia sekcji cyfrowej i sekcji analogowej.

Wszystkie nowe urządzenia z serii Classic są dostępne w naszym salonie przy ul. Tarczyńskiej 22 – serdecznie zapraszamy do kontaktu, obejrzenia i odsłuchu - na miejscu lub z możliwością wypożyczenia i testu w domowym zaciszu.

Mail: salon@planetadzwieku.com
tel. Maciek 664 388 015
tel. Darek 604 130 880
tel. Aleks 728 990 638