Przetwornik cyfrowo-analogowy Denafrips Enyo 15th

Przetwornik cyfrowo-analogowy Denafrips Enyo 15th

Denafrips Enyo 15th Anniversary Edition to high-endowy przetwornik cyfrowo-analogowy na drabince R2R, który jest ulepszoną wersją popularnego modelu Enyo. Na tle poprzednika wyróżnia się obecnością pożądanego wejścia I2S, przeprojektowaną obudową z anodowanego aluminium oraz szeregiem uprawnień, które gwarantują wyższą wydajność oraz lepszą jakość dźwięku. Denafrips Enyo 15th Anniversary Edition jest idealnym rozwiązaniem dla melomanów, którym zależy na brzmieniu wysokiej próby, które jest ekspresyjne i analogowe.

Autorski DAC R2R

Enyo 15th Anniversary Edition to przetwornik C/A na drabinkach rezystorowych. Wykorzystano w nim bardzo drogie rezystory o wysokiej precyzji, które są dokładnie mierzone i parowane maszynowo, a cały proces nadzorowany jest przez doświadczonych inżynierów. Obwód DAC-a w Enyo 15th jest w pełni zbalansowany - za dekodowanie każdego kanału odpowiadają cztery sieci R2R, na które łącznie składa się aż 480 ręcznie dobranych rezystorów.

Konstrukcja ta gwarantuje niezwykle mały błąd liniowy, wysoką szybkość dekodowania i niski poziom cyfrowego szumu, co przekłada się na minimalne zniekształcenia i ultra ciemne tło. Świetna wydajność umożliwia wsparcie dla plików DSD do aż 1024x oraz PCM do 1536 kHz (na wejściu USB), Enyo 15th ponadto może działać w trybie NOS (Non-oversampling) lub OS (oversampling) oraz przy wybranej filtracji cyfrowej Slow lub Sharp. To wszystko sprawia, że rewelacyjny już model Enyo stał się teraz jeszcze lepszy!

Nowy, znacznie ulepszony Denafrips Enyo

Firma Denafrips tworząc 15th Anniversary Edition ulepszyła szereg elementów w pierwszym modelu Enyo. Dotyczy to m.in. lepiej zoptymalizowanego odwodu z specjalnym radiatorem, nowego bezpiecznika w systemie zasilania, nowych, przygotowanych na zamówienie kondensatorów czy dodanie kondensatora odsprzęgającego. Zmiany te wyraźnie wpływają na poprawę jakości dźwięku przetwornika.

Denafrips Enyo 15th to topowe podzespoły

Denafrips Enyo 15th bazuje na zbalansowanej, 24-bitowej drabince R2R, którą wspiera 6-bitowy DSP (Digital Signal Processor), co umożliwia 32-stopniową filtrację FIR. Świetna jakość dźwięku to jednak zasługa nie tylko DAC-a, ale innych autorskich rozwiązań firmy:

  • modularnego kontrolera USB i I2S, który bazuje na procesorze ARM Cortex STM32
  • wejścia zasilania AC bez filtracji EMI, co umożliwia lepsze strojnie
  • specjalnego transformatora O-Core 60 VA z ekranem, który jest wykonany przez zespół Denafrips z miedzi o wysokiej czystości
  • liniowego regulatora zasilania oraz zestawu elektrolitycznych kondensatorów, które zostały wyprodukowane według specyfikacji zespołu Denafrips

FPGA Altera przygotowanej w oparciu o lata doświadczeń zespołu Denafrips w przetwarzaniu danych cyfrowych.
Enyo 15th to wreszcie nowa obudowa z anodowanego aluminium, która dostępna jest w kolorze czarnym lub srebrnym i prezentuje się niezwykle stylowo. Wygodną obsługę przetwornika umożliwiają do tego przyciski umieszczone na przednim panelu, a cztery wejścia (USB, I2S, optyczne i koaksjalne) gwarantują współpracę z wieloma źródłami.

Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie