Marka ATC Audio w Planecie Dźwięku

ATC - narodziny brytyjskiej legendy

Marka ATC powstała w roku 1974. Jej założycielem był William Woodman, którego priorytetem była produkcja najwyższej jakości głośników do profesjonalnych zastosowań. Przełom nastąpił po wypuszczeniu na rynek 12″ głośnika niskotonowego PA75-314 - jego możliwości zostawiały w tyle produkty konkurencji.

Kolejnym kamieniem milowym było stworzenie kopułki średniotonowej SM75-150, której równomierne charakterystyki kierunkowe oraz wyjątkowo niskie zniekształcenia wyznaczyły nowe standardy jakości.

 

Przetwornik ATC

Dowiedz się więcej na temat marki  na stronie oficjalnego polskiego  dystrybutora, firmy Sound  Source - link

 

Szukasz modelu dla siebie? Chcesz umówić się na odsłuch?

Skontaktuj się z opiekunem marki, Krzysztofem tel. 664 388 010

 

Rozwijana i udoskonalana dzięki nowym materiałom obecna wersja tego głośnika nadal jest powszechnie uznawana za najlepszy przetwornik średniotonowy na świecie. W latach 80 XX wieku pojawiły się pierwsze kolumny aktywne, modele ATC SCM50A oraz SCM100A, pierwotnie stworzone na potrzeby duńskiego radia. Z czasem ewoluowały one tak aby spełniać najnowsze standardy, a także zostały uzupełnione kolumnami z serii SCM7, SCM1X i SCM2X.

Obecnie marka ATC doceniana jest na całym świecie przez pasjonatów naturalnego, czystego i pełnego szczegółów brzmienia. Jej oferta obejmuje kolumny podłogowe, pasywne oraz aktywne, cieszące się dużą popularnością kolumny podstawkowe oraz kolumny centralne i naścienne.

Brytyjczycy produkują również własną elektronikę; znajdziemy tu zarówno wzmacniacz zintegrowany SIA2-100, jak i odtwarzacz ATC CD2.

 

Rozpocznij przygodę z ATC

Wszystkie kolumny ATC produkowane są ręcznie w lokalnym zakładzie w Wielkiej Brytanii. Modele z serii ENTRY będą doskonałym pomysłem na rozpoczęcie przygody z tą marką.

Kolumny podstawkowe ATC SCM7 i ATC SCM11 sprawdzą się w małych i średniej wielkości pomieszczeniach.

Najwyższym modelem z tej serii są kolumny podstawkowe ATC SCM19 będące jednocześnie pomostem do wyższej serii Classic.

 

 

 

 

 

Kolumna podstawkowa ATC SCM7 w salonie Planeta Dźwięku

Kolumna podłogowa ATC SCM40 - bezkompromisowa jakość

Kolumna ATC SCM40 jest pierwszym pasywnym modelem w ofercie brytyjskiej marki. Trzydrożna konstrukcja zawiera słynną średniotonową kopułkę ATC, a także dedykowany głośnik niskotonowy. Brzmienie wydobywające się z SCM40 jest wyjątkowo czyste i naturalne, bez jakichkolwiek podkolorowań.

Zwieńczenie serii ENTRY, kolumna podłogowa ATC SCM40 doskonale sprawdzi się w średnich oraz większych pomieszczeniach.
 
Kolumna podłogowa ATC SCM40 w salonie Planeta Dźwięku